Jesteś tutaj:

O nas

18937
Dom Pomocy Społecznej "Kombatant" w Legionowie to wysokiej klasy placówka o zasięgu ogólnopolskim przeznaczony dla osób starszych i przewlekle somatycznie chorych (posiadanie uprawnień kombatanckich nie jest warunkiem przyjęcia).

Dom dysponuje 96 miejscami w tym 71 jednoosobowymi pokojami. Każdy z tych pokoi wyposażony jest w oddzielną łazienkę z prysznicem oraz balkon. Pozostałe pokoje to głównie tzw. studia małżeńskie w formie oddzielnych mieszkań z dwoma pokojami, wewnętrznym korytarzem i łazienką.

W nowoczesnym budynku pozbawionym barier architektonicznych, otoczonym pięknym ogrodem nasi mieszkańcy spędzają czas mając u swego boku wykwalifikowany personel. m.in. pielęgniarki, opiekunki czy pokojowe.

Adekwatnie do zaleceń lekarskich oraz preferencji mieszkańców posiłki serwowane są w ramach różnych programów żywieniowych (dieta lekkostrawna, cukrzycowa, miksowana czy podstawowa po 65. roku życia) i przygotowywane zgodnie z wymogami zasad zdrowego żywienia oraz przepisami sanitarnymi.

W razie potrzeby mieszkańcy są dowożeni na wizyty lekarskie do lekarzy specjalistów do przychodni na terenie Legionowa, jak również poza Legionowem: do szpitali w Warszawie i Wieliszewie. Posiadamy bowiem do dyspozycji dwa samochody osobowe. Jeden z nich, 9-cio osobowy, przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich.

W naszym Domu stawiamy również na bezpieczeństwo. Recepcja jest czynna całą dobę, a monitoring pozwala na obserwację korytarzy na każdej kondygnacji, jak również otoczenia budynku.


Osoby zainteresowane ofertą DPS Kombatant zachęcamy do kontaktu. Istnieje możliwość zamieszkania od razu, po dokonaniu koniecznych formalności. Posiadanie uprawnień kombatanckich nie jest warunkiem koniecznym by zostać mieszkańcem Domu.